logo
Vyrobeno ve
spolupráci s
Logo ŘSD
Přepnout na dopravniinfo.cz
logo
Vyrobeno ve
spolupráci s
Logo ŘSD
logo
  • Všechna videa
  • Jižní Čechy
  • Jižní Morava
  • Moravskoslezsko
  • Olomoucko
  • Praha a Střední Čechy
  • Severní Čechy
  • Východní Čechy
  • Vysočina
  • Západní Čechy
  • Zlínsko
  • Bezpečnost na silnicích
  • Radar v dopravě
  • Města bez nehod
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
  • Kontakt
  • O projektu
powered by TV POLAR
Nastavení personalizace

Váš prohlížeč nepodporuje HTML5 video. Zde je odkaz na video.

 Video si můžete stáhnout k volnému užití 

ŘSD reklamuje části nového obchvatu Frýdku-Místku, na místě jsou dopravní omezení

Moravskoslezsko  |  29. 5. 2023  |  Lukáš Zavadil

Zásadní problém s kvalitou povrchu vozovky - to je důvod proč Ředitelství silnic a dálnic zastavilo provoz na nedávno zprovozněné části obchvatu Frýdku-Místku směrem od Ostravy.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Od začátku byly zásadní problémy, my jsme je neustále reklamovali. Nacházíme se na místě, kde byl zkušební úsek, který se dokonce dvakrát vybourával v rámci celé stavby. Bohužel zhotovitel nebyl schopen se z těch věcí poučit a i v tuto chvíli shledáváme na dálnici vady, které se neslučují s tím, abychom ty vady ponechali do budoucíh provozu. My tento úsek velmi pečlivě sledujeme a v tuto chvíli na základě znaleckých posudků a diagnostických měření bylo domluveno a rozhodnuto o tom, že se bude vybourávat zhruba na třech úsecích D56 a D48. Jsou to tři úseky. Zde vidíte za námi na D56, že se vybourává 250 m dlouhý úsek, který byl ten zkušební. Na D48 jsou to dva úseky. Jeden úsek ve směru na Nový Jičín a jeden úsek opačným směrem. Jeden úsek je 150, druhá úsek je 100 metrový. Dohromady je to zhruba 500 metrů celobetonové vozovky, která se vybourává, bude se pokládat znovu.”
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Z pohledu řidiče se mění dopravní režim, ale v každém případě se u řidičů mění nálada, protože vlastně znovu je vytáhneme z krásné nové dálnice jezdit někde mimo nekomfortně. Neříkám, že nebezpečně, ale v každém, případě už dávno měli jezdit po dálnici. Bohužel ta kvalita tomu neodpovídala, my jsme velmi přísní, pokud jde o tu kvalitu stavby a slyšíte, že skutečně tu dálnici jsme vzali “hákem”, když bylo třeba jít proti nekvalitně položenému betonu, tak to prostě děláme.”

Tři místa, která je nutné vybourat a znovu položit, budou podle ŘSD hotová nejpozději do konce června.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Ty etapy jednotlivých prací se budou postupně měnit. Poprosím všechny řidiče nejen o trpělivost s tím, jak jsme my přísní na zhotovitele, ale zároveň, aby byli řidiči i pozorní vůči dopravnímu řazení a dopravním režimům, protože ty se do toho června budou měnit.”
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Zároveň sledujeme i další zbylé úseky. Není to jen o těchto 500 metrech, ale na zbytku celé stavby se vyskytují určité trhliny a kaverny a potenciální problémy. Nejsou takového rázu, že bychom museli celý celobetonový kryt odstraňovat, ale i zde bude docházet k lokálním sanacím, případně výměně desek. Nejsou to celé úseky, jsou to spíš dílčí úseky a to znamená, že to stačí napravit výměnou desek. Zároveň diskutujeme a jsme v tom nekompromisní a razantní, o prodloužené záruce zhotovitele, která je zde na této stavbě a na všech ŘSD, defacto od roku 2015, desetiletá, to znamená poměrně dlouhá. Dříve bylo zvykem bylo zvykem pětiletá, v tuto chvíli se prodlužuje až na deset let. Tento úsek budeme velmi pečlivě sledovat, je zde nastaven systém sledování. Budeme dvakrát ročně procházet celou stavbu se zhotovitelem. Bude to v říjnu a v březnu, vždy po zimě. Protože ty poruchy, které se objevují na vozovce, jsou typu, že právě zima pro ně může velmi být velmi riziková. Do konce června by mělo být vše opraveno a v té chvíli bychom měli pustit standardní provoz, co se týče této první etapy. S tím, že už v červenci by měla na to navázat druhá etapa, kdy předpokládáme dokončení druhé etapy, ten termín je někdy ke konci července. Na konci měsíce bychom měli už jezdit po obchvatu F-M bez jakéhokoliv dopravního omezení.”

Veškeré náklady jdou na vrub zhotovitele, ŘSD situaci řeší v reklamačním řízení.

nová stavba

K tématu:

Na silnici I/62 v Ústí nad Labem je uzavírka mostu 01:40

Na silnici I/62 v Ústí nad Labem je uzavírka mostu

Severní Čechy | 8. 7. 2025
V městské části Mojžíř, která leží mezi Ústím nad Labem a Děčínem, čeká řidiče velká dopravní změna. Ředitelství silnic a dálnic zde zbourá estakádu a následně zahájí výstavbu zcela nového mostu přes silnici I/62. Důvodem pro tak zásadní krok je technický stav stávající estakády. Podle ŘSD jsou nosné konstrukce mostu v natolik špatném stavu, že další opravy už nejsou smysluplné. Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Estakáda v Mojžíři na silnici I/62 bude úplně zdemolována. Místo ní vybudujeme na stejném místě úplně novou konstrukci s celkovou délkou 291 m. Předpokládaný termín zprovoznění je přelom září a října příštího roku a úplné stavební dokončení až v roce 2026." Richard Topinka, znalec v oboru silniční dopravy: "Ta rekonstrukce bude vyžadovat spoustu dopravních omezení. Na druhé straně bude znamenat zkvalitnění komunikace. Dojde ke kompletní, rozlehlé rekonstrukci. Ta bude mít z jedné strany plusový charakter, ale také velice mínusový charakter – a to objízdné trasy." Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Hlavní objízdná trasa pro tranzitní dopravu a auta nad 3,5 t vede po dálnici D8 a dále přes Libouchec a Jílové po silnici I/13 do Děčína. Řidiči osobních aut, vozidel do 3,5 t, autobusová doprava a IZS samozřejmě, mohou přes sídliště v části Neštěmice a Mojžíř. Kvůli bezpečnosti jsme opravili, už loni, na objízdné trase výtluky, doplnili světelnou signalizací a v Jílové jsme postavili provizorní most pro nákladní vozidla. Richard Topinka, znalec v oboru silniční dopravy: ""Pakliže vzniknou kolony, je nutné dodržovat odstupovou vzdálenost. Ta vzdálenost za vozidlem při bezpečném brzdění je nesmírně důležitá."
Řidiči, pozor! Průtah Jaroměří je uzavřený 02:03

Řidiči, pozor! Průtah Jaroměří je uzavřený

Východní Čechy | 10. 7. 2025
Začala kompletní oprava vozovky v samotném centru Jaroměře. Řidiči musí počítat s objížďkami, místní s dočasnou změnou dopravní obslužnosti. Dokonce došlo i k zrušení dálničního poplatku. Silničáři se do takto velké opravy pustili po více než patnácti letech. Jan Rýdl, tiskový mluvčí, ŘSD: „Začali jsme velmi zostra a to sice plným uzavřením průtahu Jaroměř na silnici I/33, kdy je v tuto chvíli vyloučena tranzitní doprava stoprocentně v některých fázích se bude měnit dopravní obslužnost tady v centru." Nový povrch, oprava mostu a obrubníky vyjdou na 132 milionů korun. Na spolufinancování se kromě státu podílí i samotné město. Radek Novotný, technický ředitel oblasti HK, Strabag: „V tomto okamžiku máme předsebou odfrézování, studenou recyklaci, nové asfaltové vrstvy, tři kilometry obrub, zámkovou dlažbu a zároveň opravu tohoto zásadního mostu." Jan Rýdl, tiskový mluvčí, ŘSD: „My tady stojíme u mostu, který bude procházet rekonstrukcí a to je právě ten stavební objekt, který je na tzv. časové kritické cestě. Jinak původní předpoklad projektanta byl na 250 dní, my jsme ve veřejném řízení soutěžili nejenom na peníze, ale zároveň z veliké části i na čas." Dopravní situaci v Jaroměři mají zmírnit objízdné trasy vedoucí přes obchvat a dálnici D11. Jan Borůvka (ANO 2011), starosta, Jaroměř: „Tato rekonstrukce proběhne pouze ve 4 měsících, řeknu pouze, protože původní varianta byla když by se řídila doprava prodloužilo o 2 měsíce. My jsme našli variantu, máme objízdné trasy - máme obchvat, dálnici. A děkuji za to, že tam je i zrušen poplatek až po Hradec Králové." Oprava čtyřkilometrového úseku bude hotová do konce října. Do té doby se budou muset řidiči obrnit trpělivostí.
Přes Moravici se musí jezdit po prozorním mostě 01:31

Přes Moravici se musí jezdit po prozorním mostě

Moravskoslezsko | 1. 8. 2025
Až do jara roku 2026 budou řidiči v Malé Šťáhli na Bruntálsku přejíždět řeku Moravici po provizorní mostu. Jeho stavbu si vynutila celková rekonstrukce původního mostu, který byl v havarijním stavu. Nový most řeku překlene hned vedle, proto řidiči nebudou muset jezdit po delších objízdných trasách. Stejně tak bude postavena provizorní lávka pro pěší, aby byl provoz v místě stavby co nejbezpečnější. Terezie Primová, mluvčí ŘSD: “Od úterý 15. července zahajujeme další větší opravu mostu v Moravskoslezském kraji. Dělníci se pustí do celkové rekonstrukce přemostění silnice I/11 obci Malá Šťáhle. Plánované ukončení prací vychází na jaro příštího roku. Kyvadlový provoz mezi Bruntálem a Rýmařovem povede po mostním provizoriu a pro pěší bude připravena bezpečná lávka.” Stavební práce si však žádají dopravní omezení, kdy je doprava vedena kyvadlově. Provoz je řízen světelnou signalizací. Po dobu oprav je v místě snížena rychlost. V době silného provozu se mohou vytvářet kolony. Motoristé by měli dbát zvýšené opatrnosti a včas reagovat na dopravní situaci. Na místě je respektování dopravního značení a pokynů pracovníků usměrňujících provoz. Jakákoli kolize totiž přináší další komplikace v provozu. Zvýšená opatrnost a dodržování omezené rychlosti jsou žádoucí také s ohledem na bezpečnost pracovníků stavby. V místě stavby se může po silnici pohybovat stavební technika. Ojediněle může docházet také k dočasnému zastavení provozu. Motoristé by při projíždění celého úseku měli věnovat pozornost dopravnímu značení, které se může průběžně měnit.

Další videa z oblasti

Letní uzavírky komplikují provoz v Havířově, za volantem tam dejte pozor 01:30

Letní uzavírky komplikují provoz v Havířově, za volantem tam dejte pozor

Moravskoslezsko | 27. 6. 2026
Stavba chodníku na několik měsíců uzavřela silnici z Palkovic na Chlebovice 01:41

Stavba chodníku na několik měsíců uzavřela silnici z Palkovic na Chlebovice

Moravskoslezsko | 7. 5. 2026
V Těrlicku opravují silnici na nestabilním svahu poškozeném povodněmi 01:30

V Těrlicku opravují silnici na nestabilním svahu poškozeném povodněmi

Moravskoslezsko | 30. 4. 2026
Celková oprava mostu mezi Krnovem a hranicemi s Polskem potrvá do srpna 01:34

Celková oprava mostu mezi Krnovem a hranicemi s Polskem potrvá do srpna

Moravskoslezsko | 30. 4. 2026
Omezení na vjezdu do Bruntálu v souvislosti s novým obchvatem bude trvat do půlky května 01:33

Omezení na vjezdu do Bruntálu v souvislosti s novým obchvatem bude trvat do půlky května

Moravskoslezsko | 19. 4. 2026
Kód pro vložení videa do stránky
<video width="560" height="315" controls>
  <source src="http://plainvod.polar.cz/videa/dopravniinfo/2023/05/29/moravskoslezsky_rsdreklamujecasstiobchvatufm_repo.mp4" type="video/mp4">
  Váš prohlížeč nepodporuje HTML5 video.
</video>