Modernizace tramvaje z Liberce do Jablonce nad Nisou stále komplikuje dopravu na silnicích spojujících obě města. Část z nich je uzavřená, a to buď kompletně anebo částečně.
Martina Poršová, mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou: „Jedním z takových míst je ulice u Šamotky, a ty práce tam pozdržela společnost ČEZ Distribuce. Podobným místem, kde dochází ke zdržení je Kyselka. “
Jiří Šolc(ANO 2011), náměstek primátora Liberce: „My se vždy snažíme, abychom dokázali udržet alespoň nějakou dopravní obslužnost. Takže, když společně se síťaři děláme přeložky, my děláme tu tramvaj, tak typicky u té Kyselky jsme tu ulici nikdy nezavřeli, ale vždy jsme ji nechali alespoň v jednom pruhu průjezdnou. Nikoho to netěší, ale lepší, než aby byla ulice uzavřená. “
Na místě je semafor, který dopravu řídí kyvadlově. I přes toto omezení je tady provoz vcelku plynulý, delší kolony se netvoří. Modernizace tramvajové trati je jednou z největších a nejdůležitějších investic v oblasti dopravy v Libereckém kraji. Její cena dosahuje jedné miliardy korun. Po nové trati už měly tramvaje dávno jezdit, situace je ale úplně jiná.
Martina Poršová, mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou: „Důležité je si říci, že ta stavba se skládá ze 128 objektů a z toho dalších 20 zajišťuje společnost ČEZ Distribuce. V tuto chvíli se dá říci, že je stavba hotová z 80%. Nicméně jsou místa, kde se práce zkrátka protáhly. “
Jiří Šolc(ANO 2011), náměstek primátora Liberce: „Navíc se tam v rámci tramvajového tělesa potkáváme s přeložkami kanalizace, ČEZ tam má přeložky, a to je právě důvod, proč se nám to pozdržuje. V jedné lokalitě stále čekáme. “
Martina Poršová, mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou: „Při posledním jednání s ČEZ Distribuce došlo k dohodě, že práce skončí se závěrem letošního roku. “
S tím by měla skončit i veškerá dopravní omezení. Uleví se zejména řidičům, kteří denně mezi oběma městy přejíždí, a také rezidentům, kterým stavba komplikuje třeba parkování u domů